zdjecie

Alicja Sobota, adwokat

W Kancelarii od:2018 r.
Stanowisko:senior associate
Wykształcenie:Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Wydział Prawa i Administracji, kierunek prawo
E-mail:alicja.sobota@nwlegal.pl
Języki:polski, angielski

Alicja Sobota została wpisana na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej w 2013 roku. Przed dołączeniem do naszego zespołu, zdobywała doświadczenie w renomowanej krakowskiej kancelarii. Swoje zainteresowania koncentruje na prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Ma doświadczenie w prowadzeniu postępowań dotyczących upadłości konsumenckiej. W swojej praktyce zajmuje się również obsługą przedsiębiorców oraz zagadnieniami dotyczącymi nieruchomości. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej dużych i średnich przedsiębiorstw, nabyte przy obsłudze spółek branży transportowej, spedycyjnej, poligraficznej, jak również deweloperów.

Alicja Sobota w swojej praktyce zajmowała się również ochroną danych osobowych, w tym stosowaniem rozporządzenia RODO oraz stosowaniem przepisów z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML). Prowadziła szkolenia poświęcone tematyce RODO i AML.

Ma znaczące doświadczenie w prowadzeniu procesów cywilnych, w tym sporów ze stosunku pracy. Reprezentowała klientów przed Trybunałem Konstytucyjnym i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Od 2015 r. jest Sekretarzem Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Jest autorką publikacji z zakresu prawa upadłościowego oraz spółek handlowych. Była prelegentem konferencji INSO, poświęconych prawu upadłościowemu, na których poruszała zagadnienia dotyczące obrotu nieruchomościami rolnymi oraz zdolności upadłościowej stowarzyszeń i fundacji.

W okresie 2015 - 2017 r. Alicja Sobota była opiekunem merytorycznym projektu poświęconego propagowaniu upadłości konsumenckiej oraz nadzorowała punkt porad prawnych.

 

Copyright © 2011 Nikiel i Wspólnicy sp.j.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Zdjęcia: Krzysztof Sordyl, Lubomir Nikolov
created by agencja interaktywna
Blue Paprica