zdjecie

RODO, KRS, Konstytucja dla biznesu - szkolenie

Dodano: Kwiecień 2018

20 kwietnia 2018 r. w Hotelu Vienna House Andel‘s w Krakowie prawnicy Kancelarii przeprowadzili dla Klientów szkolenie z istotnych zmian regulujących działalność przedsiębiorców.
W konferencji wzięło udział ponad 40 osób z różnych branż (nieruchomości, finanse, produkcja, handel, IT, gospodarka komunalna etc.). Tematyka szkolenia podzielona została na dwie części.
Pierwsza część, prowadzona przez adwokat Dominikę Woźniak oraz adwokat Magdalenę Wojnarowską, obejmowała omówienie nowych obowiązków, jakie czekają przedsiębiorców w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych (RODO).
Szeroko omówiono zagadnienia związane z zadaniami poszczególnych podmiotów w procesie przetwarzania danych, dokumentami i procedurami, jakie przedsiębiorcy powinnii wprowadzić oraz prawami, jakie przysługują osobom, których dane przetwarza przedsiębiorca. Prawnicy wskazali też na sankcje, jakie mogą zostać nałożone na przedsiębiorców za nieprzestrzeganie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.
Nie zabrakło również zagadnień praktycznych. Uczestnicy dowiedzieli się jak sprostać wymogom, jakie stawia przed przedsiębiorcami RODO.
Warto dodać, że prezentacja nie ograniczyła się do wystąpień prawników i uzupełniona została o zagadnienia informatyczne. Tu swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele firmy GEBUKO sp. z o.o. w Krakowie.
W drugiej części szkolenia adwokat Łukasz Mróz oraz aplikant radcowski Wojciech Kremer przybliżyli Uczestnikom nowe regulacje dotyczące Krajowego Rejestru Sądowego. Poza tym omówiono zmiany w przepisach dotyczące udzielania tzw. prokury łącznej niewłaściwej oraz związane z „porzuconymi" spółkami, w tym modyfikację instytucji kuratora i zmiany w możliwości dochodzenia roszczeń.
Kolejnym tematem było składanie sprawozdań za rok 2017 do Krajowego Rejestru Sądowego. Prawnicy przedstawili zasady działania nowego systemu informatycznego.
Poruszono także wątek Konstytucji Biznesu, w tym nowe Prawo przedsiębiorców, zastępujące ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2004 r.
Również w tej części szkolenia pojawiły się ożywione dyskusje związane z praktycznymi problemami przedsiębiorców, takimi jak składanie sprawozdań przez obcokrajowców nieposiadającym numeru PESEL, czy też możliwością ustanowienia prokurenta.

 

 

 

 

Copyright © 2011 Nikiel i Wspólnicy sp.j.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Zdjęcia: Krzysztof Sordyl, Lubomir Nikolov
created by agencja interaktywna
Blue Paprica